Koszula damska – o czym pamiętać przy wyborze

Wybór dostępnych na rynku koszul damskich nie pomaga w odpowiedzi na pytanie, jak wybrać koszulę damską odpowiednią dla każdego. Każdy ma swój preferowany styl ubierania, poza tym inne fasony pasują do innych osób. Kobieta ma niełatwe zadanie, bo musi pośród gąszczu produktów znaleźć ten, który będzie idealnie korespondował z jej gustem. Jak to zrobić i czym się sugerować?

Jedna koszula – czy to wystarczy?

Najlepiej byłoby posiadać w swojej szafie kilka różnych koszul o zróżnicowanej budowie, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Koszula może być dość swobodnie zestawiana z różnymi częściami garderoby, więc nawet zwykła i prosta biała koszula pozwala mieszać style, tworzyć nieoczywiste i eklektyczne połączenia. Mając jednak kilka egzemplarzy koszul pod ręką można skomponować stylizacje już na cały sezon. Koszule mogą być noszone każdego dnia i to codziennie w innej odsłonie. Są bardzo wdzięcznym materiałem do stylizacyjnej obróbki.

Koszule z krótkim czy długim rękawem?

Najlepiej byłoby posiadać przynajmniej jedną koszulę z każdego rodzaju, by być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne. Koszula z krótkim rękawem będzie idealna na upalne lato, zaś długi rękaw posłuży, gdy pogoda się zepsuje. Oczywiście w koszulach z długim rękawem jest też możliwość odpięcia guzików zabezpieczających i wywinięcia rękawów.

Z jakiego materiału ma być wykonana koszula?

Najlepiej szukać na półkach sklepowych koszul wykonanych z bawełny organicznej. Takie koszule będą dobrym wyborem dla delikatnej kobiecej skóry. Damskie koszule z bawełny nie dopuszczają do nadmiernej potliwości. Można także zdecydować się na przyjemne dla ciała koszule lniane. One również nie powinny powodować dyskomfortu podczas noszenia ani żadnych podrażnień. Osoby, które mają uczulenia i alergie skórne powinny bardzo ostrożnie dobierać elementy garderoby. U nich przepuszczalność powietrza przez materiał będzie kwestią najważniejszą. Szlachetnym i efektownym materiałem jest jedwab. Choć koszule z tego surowca są droższe i wymagają szczególnej pielęgnacji oraz ostrożnego prania, to jednak warto przynajmniej jedną taką zakupić na specjalne okazje. Jedwab daje poczucie luksusu i prestiżu. Może być założony na ważną uroczystość lub do pracy, w której liczy się nienaganna prezencja.

Z ozdobnikami czy bez?

Najbardziej klasyczne i proste koszule są potrzebne, ponieważ one właśnie mogą być wykorzystywane dowolnie. Koszule dekorowane już w pewnym stopniu nakierunkowują charakter stylizacji. Można oczywiście znaleźć coś po środku, czyli koszule z delikatnym haftem lub zdobieniami, które się nie narzucają a jedynie lekko podkreślają walory danego modelu koszuli.

Długa czy krótka? 

Długość koszuli zależna jest od noszącej ją kobiety. Każda pani musi ocenić, jak się czuje w danej koszuli. Krótkie koszule mogą nosić kobiety pewne siebie i zadowolone ze swojego ciała, które chcą wyeksponować niezłą figurę lub bardzo kobiece kształty. Z kolei panie, które tu i ówdzie mają o kilka kilogramów więcej najczęściej chcą by koszula również maskowała niedociągnięcia. Czują się pewnie, gdy mają na sobie trochę więcej materiału. 

Gdzie kupować koszule damskie? 

Najlepiej w sprawdzonych sklepach i butikach, w których zdarzało nam się już wcześniej robić zakupy. Oczywiście w dzisiejszych czasach bardzo wiele pań kupuje wygodnie przez Internet. To jednak opcja, która wyklucza wcześniejsze przymierzenie ubrania, więc pomyłki mogą tu być na porządku dziennym. Ponadto, kupując koszulę z niepewnego źródła nikt nie jest w stanie z góry ocenić jak zachowa się ona w praniu. Być może okaże się, że koszula była wykonana z takiego materiału, który się skurczył już po pierwszej wizycie w pralce. Trzeba zatem uważać na to, co się kupuje. Większość kobiet ma jednak swoje ulubione i sprawdzone sklepy gdzie dokonuje bezpiecznych zakupów garderoby. Wiele pań kupuje w popularnych sieciówkach. Są też takie, które wolą się udać do second- handlu i znaleźć jakąś modową perełkę z odzysku. W ten sposób można zakupić ubrania uznanych marek za grosze.