Buty na zimę damskie – jak wybrać

Właściwiej byłoby napisać „jak wybrać buty dla dziewczyny” lub „jak wybrać buty na zimę damskie”, ale i tak wiele porad jest odpowiednich również dla mężczyzn. W końcu różnica między butami damskimi a męskimi tkwi tylko w drobnych szczegółach. Poza tym, buty dla silniejszej połowy ludzkości już dawno wyszły z mody, a żeby je wybrać, mało kto musi. Ale dla dziewczyn to zadanie jest zawsze aktualne, szczególnie teraz, zimą. Ale wszystko da się rozwiązać, a nauka wyboru butów jest w zasięgu możliwości każdej pani.

Naturalne i sztuczne

Po pierwsze, jeszcze przed wyjściem do sklepu czy na targ, zastanów się, na jakie buty możesz sobie pozwolić: naturalne czy sztuczne? Pod względem jakości, czyli trwałości i właściwości termicznych, buty skórzane wyprzedzają sztuczne, ale są znacznie droższe. Oczywiście polecamy wybierać tylko wyroby skórzane, może są droższe, ale za to ciepłe i wygodne. Tak, i trwałość tych butów jest wysoka i wyglądają one będą piękne przez całą zimę, co ostatecznie nawet wygrywa pieniądze.

Jeśli wybierzesz opcję skóry, to wybierz wysoką jakość i sprawdź, czy to naprawdę jest skóra. Jeśli wybór padnie na skórę, również oceńcie dokładnie, bo tutaj różnica może być ogromna. Niektóre skórzane buty mogą przetrwać cały sezon, inne mogą się rozerwać w ciągu tygodnia.

buty na zimę damskie

Z grubszą podeszwą

Pamiętaj, że buty, które kupujesz w pierwszej kolejności, nie dla urody, i ciepło do stóp. Dlatego, kupując buty z cienką podeszwą, zmarzniesz nie gorzej niż w butach letnich. Podeszwa powinna być zawsze gruba, aby było Ci ciepło.

Podeszwa powinna być wystarczająco gruba, aby utrzymać ciepło. Materiały mogą być dosłownie dowolne, ale najbardziej efektywna jest guma, takie buty będą mniej śliskie.