Odpowiednie buty do pracy

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż dobranie odpowiednich butów do pracy. Niestety jak się okazuje, nie jest to wcale takie proste i wkładając buty, trzeba mieć na uwadze wiele czynników, które niestety nie muszą być tak oczywiste, jak by się mogło wydawać.

Wygoda czy praktyczność?

Mówi się, że buty są obrazem duszy każdego człowieka. Z tego powodu wiele osób bardzo dba o to, aby ich buty prezentowały się możliwie najlepiej i najestetyczniej.
Niestety nie zawsze piękno idzie parze z praktycznością, co w przypadku butów do pracy może mieć olbrzymie znaczenie. Pół biedy, jeśli posiada się pracę siedzącą i nogi nie są tak bardzo eksploatowane, jednak gdy praca jest głównie stojąca lub chodząca nawet najpiękniejsze sandały na obcasie takie jak z oferty Pantofelek24 mogą stać się wrogiem numer jeden.

A co z dress codem?

Zupełnie innym aspektem doboru butów jest panujący w danej firmie dress code, czyli zasady określające ubiór pracowników w czasie pracy.
Jeśli w danej firmie takie zasady obowiązują, nieść to będzie ze sobą zarówno zalety, jak i wady.
Z pewnością do zalet będzie należało wyeliminowanie problemu z doborem konkretnego obuwia, Zostanie ono po prostu określone i narzucone z góry, co zakończy problem.
Do minusów z pewnością będzie można zaliczyć brak wolności w sprawie decydowania o własnych potrzebach wyrażania się poprzez ubiór. Zakazane będzie noszenie np. sandałów na obcasie, a w końcu nie każdy ma ochotę przez cały rok nosić te same nudne buty i choć raz chciałby w ciągu roku przyjść do pracy w klapkach, lub tez wysokich i obkutych glanach, nawet jeśli będą one koszmarnie niewygodne.