Naszyjnik ze stali chirurgicznej alternatywą dla alergików

Naszyjniki ze stali chirurgicznej cieszą się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród osób, które uczulone są na biżuterię wykonaną ze złota bądź srebra. Stal chirurgiczna prezentuje się niezwykle okazale, dlatego też biżuterię z niej wykonaną można nosić na co dzień, a także od święta.

Dlaczego warto wybierać naszyjniki ze stali chirurgicznej?

Potocznie mówi się, że biżuteria ze stali chirurgicznej jest całkowicie bezpieczna dla alergików, których uczulają elementy wykonane ze srebra bądź ze złota. Tymczasem warto mieć świadomość, że jest to pewne uproszczenie. Ani złoto, ani też srebro same w sobie nie uczulają. Czynnikiem wywołującym reakcję alergiczną jest natomiast nikiel, który dodawany jest do prób złota oraz srebra w sporych ilościach. Tymczasem nie jest on składnikiem biżuterii, wykonanej ze stali chirurgicznej, dlatego też materiał ten nie uczula. Naszyjniki ze stali chirurgicznej mogą z powodzeniem nosić alergicy w każdym wieku, nie obawiając się pokrzywki, występującej w okolicach szyi po zdjęciu biżuterii.

naszyjnik stal chirurgiczna

Czym charakteryzuje się stal chirurgiczna?

Naszyjnik ze stali chirurgicznej jest odporny na działanie czynnika czasu oraz innych, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dużą zaletą stali jest więc fakt, iż nie czernieje oraz nie pojawia się na niej rdza, nawet jeśli biżuteria nie jest noszona przez dłuższy czas. Naszyjnik ze stali chirurgicznej nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji, jest również tańszy, niż modele wykonane ze złota bądź ze srebra. Co istotne, pasuje do wielu stylizacji, zarówno tych codziennych, jak i nieco bardziej oficjalnych. Z tych też powodów stal chirurgiczna okazuje się właściwie jedyną alternatywą dla osób uczulonych, które jednocześnie nie chcą rezygnować z noszenia biżuterii.