Dlaczego w połogu zaleca się nosić majtki poporodowe siateczkowe?

Do szpitala na poród należy zabrać wiele rzeczy – wśród nich nie może zabraknąć majtek poporodowych z siateczki. Dlaczego są tak ważne?

Dają optymalny komfort po porodzie


Założenie zwykłej bielizny po porodzie nie jest najlepszym pomysłem. Może nadmiernie uciskać, drapać, a tym samym powodować dyskomfort.

Wykonane z miękkich materiałów majtki poporodowe siateczkowe mogą zapewnić wtedy pełną wygodę. Nie posiadają uciskających elementów, są elastyczne i dobrze dopasowują się do ciała. Oferowane są w różnych rozmiarach i krojach do wyboru.

Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza


Bielizna noszona po porodzie powinna także wspierać cyrkulację powietrza. Najlepszym wyborem w okresie połogu są wielorazowe majtki siateczkowe, które nie blokują jego przepływu, a tym samym sprzyjają szybkiemu gojeniu się dróg rodnych.

W sprzedaży można znaleźć też jednorazowe majtki poporodowe, lecz nie wszystkie z nich są wykonane z przewiewnych materiałów. Najlepiej unikać wtedy tych szytych z ciasno tkanej flizeliny.

Ułatwiają noszenie podkładów poporodowych i wkładek chłonnych
Dodatkowo, majtki poporodowe ułatwiają noszenie podkładów poporodowych oraz wkładek chłonnych, które wskazane są po porodzie. Mogą one wtedy zapewnić optymalny poziom higieny w okresie, w którym drogi rodne naturalnie się oczyszczają.

Wobec tego dobre i przewiewne majtki poporodowe siateczkowe to niezbędny element w wyprawce każdej przyszłej mamy.