Tania pościel – mikrowłókno czy krepa?

Tania pościel powinna zapewnić nie tylko odpowiedni komfort cieplny, ale również spokojny sen. Osoby, które mają mniejszy lub większy problem z zasypianiem, powinny zwrócić uwagę na materiał z którego wykonana jest pościel. Oferta jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać odpowiedni model.

Pościel z mikrowłókna – czym się charakteryzuje?

Tania pościel z mikrowłókna składa się jedynie z 90% mikrowłókna i 10% wiskozy. Większość producentów produkuje pościel tego typu z celulozy, która może pochwalić się bardzo podobnymi parametrami jak popularna bawełna. Mikrowłókna są bardzo mocne i mogą pochwalić się doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi. Latem tania pościel z mikrowłókna będzie chłodzić, a w cieplejsze dni będzie oczywiście ogrzewać ciało.

Tajemnicza krepa

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup pościeli, która wykonana jest z krepy. Jest to materiał łatwy w utrzymaniu czystości, którego po wypraniu w pralce nie trzeba prasować. Krepa to jakościowa tkanina, która ceniona jest przez użytkowników nie tylko za wybitną chłonność, ale również za cieplną izolację. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że materiał ten nie dla każdego będzie przyjemny w dotyku.

Więcej na temat pościeli można przeczytać na stronie Pantofelek24.pl.