Okulary przeciwsłoneczne a savoir vivre

okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie są niezwykle popularnym elementem ubioru, który cechuje się aspektami zarówno estetycznymi jak i praktycznymi. Ten element garderoby niekiedy potrafi wprowadzić wiele zamieszania. Przyjrzyjmy się, co na ten temat prawi etykieta.

Okulary przeciwsłoneczne w rozmowie

Zawsze na początku rozmowy należy zdjąć okulary przeciwsłoneczne. Oddaje się tym samym szacunek rozmówcy oraz nawiązuje, tak ważny kontakt wzrokowy. Dobrze jest przeprowadzić całą rozmowę bez zasłaniania oczu. Jeśli jednak jest to niemożliwe, ze względu na położenie, w którym słońce bardzo mocno razi, po chwili można z powrotem je nałożyć.

Warto nosić przy sobie etui

Będąc w nieformalnych sytuacjach, nikogo nie dziwi umieszczenie okularów na głowie czy w dekolcie. W sytuacji bardziej formalnej, w biurze albo na kolacji lepiej unikać takiego rozwiązania. Nawet bardzo modne okulary przeciwsłoneczne nie powinny być prezentowane w ten sposób, jeśli chce się zachować klasę i elegancję. Przy posiłku nie godzi się również odkładać okularów na stolik. Dlatego najlepiej nosić przy sobie specjalne etui, do którego w każdym momencie można schować okulary. Pokrowiec zaś powinien znaleźć się w torebce.

Okulary przeciwsłoneczne w pomieszczeniu

Wchodząc do budynku, elegancko jest ściągnąć okulary przeciwsłoneczne. Szczególnie tyczy się to miejsca pracy, restauracji oraz innych pomieszczeń, w których nie zachowuje się całkowitej anonimowości. Miejsca, w których nie ma konieczności ściągania okularów, to środki komunikacji oraz supermarkety. W takich miejscach należy ściągnąć okulary kolejno: gdy pojawia się konduktor lub kontroler biletów; gdy rozpoczyna się kontakt z pracownikiem sklepu. Bogaty wybór okularów przeciwsłonecznych damskich znajdziesz tutaj.