Nowoczesne buty zimowe damskie – jakie ocieplenie i podeszwa?

Wybierając ocieplane buty zimowe damskie warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego ocieplenia oraz na podeszwę, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Pamiętać należy o tym, że każda stopa nieco inaczej reaguje na poszczególne materiały wewnętrzne, dlatego też trudno jest wskazać uniwersalne buty, które każdej kobiecie przypadną do gustu.

Ocieplenie wewnętrzne

Jeżeli chodzi o popularne ocieplenie wewnętrzne, to w dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście futerko. Ciekawą propozycją może okazać się także wełna naturalna. Jest to dość ciepły materiał, który dodaje niesamowite walory estetyczne. Coraz więcej renomowanych producentów sięga także po polar obuwniczy albo specjalny kocyk obuwniczy. W sezonie zimowym doskonale sprawdzi się także popularny filc.

Solidne i wytrzymałe podeszwy

Buty zimowe damskie powinny posiadać grubą i stabilną podeszwę, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Jeżeli postawi się na cienką podeszwę, to niestety bardzo szybko pojawi się nieprzyjemny chłód i kłopotliwa wilgoć. Godne polecenia są przede wszystkim podeszwy z dość dużymi żłobieniami, które znacząco podnoszą stabilność. W obecnym sezonie jest moda nie tylko na trapery zimowe, ale również na botki i kozaki, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody.