Jak wybrać spodnie trekkingowe?

Spodnie trekkingowe to nieodzowny element ubioru każdej aktywnej fizycznej osoby. Mogą być wykorzystywane nie tylko do jazdy na rowerze w czasie zimniejszej pogody, lecz również i do biegania, a także oczywiście do trekkingu górskiego. Pomimo jednak tak dużej ich popularności i ilości możliwych zastosowań, mało kto wie, jak się je powinno wybierać.

Wybieramy spodnie trekkingowe na porę roku

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania spodni trekkingowych jest to, aby dopasować je do pory roku, do której będzie się chciało z nich korzystać. Co to oznacza? Że jeśli planuje się korzystać ze spodni trekkingowych w czasie lata, powinny one być przede wszystkim wykonane z nieco cieńszego materiału, a także co bardzo ważne, mieć możliwość odpięcia nogawek, dzięki czemu powstanie z nich krótka wersja.
Z drugiej jednak strony spodnie tego typu z przeznaczeniem na zimowe warunki, powinny być znacznie lepiej ocieplone. Muszą mieć oprócz standardowego materiału również dodatkową powłokę, która zapewni odpowiedni komfort cieplny.

Odpowiedni materiał

Wiele osób uważa, że tego typu spodnie występują jedynie w jednej wersji materiałowej. Jest to błąd, ponieważ w zależności od producenta mogą one być uszyte z różnych materiałów. Często lepszych, a często po prostu gorszych. Dlaczego jest to ważne? Przede wszystkim, dlatego że kiepskiej jakości materiał po pierwsze będzie nietrwały i szybko może się zniszczyć. Po drugie jednak i być może najważniejsze, spodnie z tego typu kiepskiego materiału będą dość intensywnie przepuszczać wodę, a jednocześnie nie będą miały właściwości przewiewnych. Oznaczać to będzie po pierwsze, że w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego pot nie będzie odprowadzany ze skóry, a po drugie w trakcie deszczu spodnie całkowicie zamokną i staną się bardzo nieprzyjemne w trakcie ich noszenia.