Jak długa powinna być koszula nocna?

Jest wiele wariantów odzieży do spania. Mogą mieć pełny rękaw lub nie posiadać go wcale. Mogą też być wykonane z materiałów o różnej jakości i różnych wzorach. W końcu mogą też mieć przeróżne długości. Jaka powinna być najlepsza długość dla koszuli nocnej?

Zapewniająca ciepło

Dłuższe koszule zakrywają nogi. W ten sposób zapewniają też większy komfort cieplny. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja. Specjalnie na zimową porę można sprawić sobie bardzo długą koszulę z długim rękawem. Najcieplejsza będzie taka wykonana z mięciutkiego polaru. Latem można wybierać pidżamy, które zapewnią ciału trochę ochłody. Dobre będą krótkie koszulki z jedwabiu, który dostosowuje się do panujących warunków i daje poczucie przyjemnego chłodu. Długość i tkanina koszuli powinna być dobrana tak, by zapewniała jak największy komfort w czasie snu. Ten czas ma być poświęcony na odpoczynek, a nie na walkę z gryzącym lub uwierającym ubraniem. Dlatego też, dobrze jest przymierzyć koszulę przed zakupem i sprawdzić, jak leży. O opinię można też poprosić najbliższych lub ekspedientkę w sklepie. Na pewno chętnie doradzi w sprawie wyboru.

Koszule nocne muszą być wygodne

Najlepsza długość dla koszuli to taka, która umożliwia swobodne poruszanie się. W pidżamie masz czuć się swobodnie. Niech, więc po prostu dobrze na Tobie leży. Jeśli wygodnie czujesz się w króciutkiej koszuli, to po prostu ją kup. Jeśli jednak masz ochotę, by Twoja koszula nocna przypominała elegancką suknię to wybierz model sięgający aż do kostek. Bardzo ważne jest, żebyś nie wstydziła się nosić swojej koszuli Obsessive. Możesz też wybrać opcję pośrednią, czyli sukienkę do spania sięgającą kolan. Wersja midi jest bardzo popularna i uniwersalna. Można ją zauważyć także w szpitalach i na salach poporodowych. Zapewnia największy komfort.