Bluza męska – podstawowe kryteria wyboru

Bluza z kapturem dla mężczyzn jest niezbędnym elementem nowoczesnej garderoby. Z jej pomocą można stworzyć praktyczny, codzienny wizerunek, jak również styl sportowy lub miejski casual. O tym, jak wybrać najlepszą odzież męską i dla jakich typów sylwetki jest ona odpowiednia, czytaj poniżej.

Dobra bluza – jesienna lub wiosenna odzież dla mężczyzn w każdym wieku

Projektanci na całym świecie już nie uważają, że bluzy męskie (sprawdź tutaj) to wyłącznie odzież młodzieżowa – i słusznie. W końcu najważniejszą rzeczą w każdym stylu ubierania się jest właściwie dobrany styl i rozmiar. Jeśli więc spodobała Ci się bluza jesienna, zachęcamy do zakupu produktu, zwracając uwagę na swoją wagę i wzrost.

  • Mężczyźni i osoby z nadwagą mogą nosić taką odzież, jeśli jest ona dobrana pod względem rozmiaru. Lepiej też zrezygnować z ozdobnych kieszeni z przodu, aby nie tworzyć niepotrzebnego balastu.
  • Należy pamiętać, że dobrej jakości bluza z kapturem powinna być dobrana do wzrostu. Jeśli więc jesteś nieco wyższy niż przeciętny wzrost, starannie dobieraj ubrania pod kątem długości produktu i długości rękawów.

Elementy dodatkowe bluzy męskiej

Każda bluza z kapturem dla mężczyzn może być wykonana z wieloma ciekawymi elementami – dodatkowymi kieszeniami, kapturem, brandingiem. Bardzo ważne jest, aby te elementy podkreślały Twój ogólny styl. Na przykład, jeśli kupujesz bluzę pod skórzaną kurtkę, jej zbyt sportowy krój może nie być najkorzystniejszym rozwiązaniem.